Utam a Top16-ba - 2. rész
Második nap, Tiltott Mágia (Új Nemzedék)
Az előző napi hatból három győzelmes, egy döntetlenes mérlegem tudatában nem láttam magam esélyesnek arra, hogy a Top16-ba jutáshoz szükséges pontok nagyobb részét meg tudjam szerezni ezen a napon. Ennek ellenére motiváltan, jó kedvvel keltem ki az ágyból a verseny napján. Ugyanis szeretem a Tiltott Mágia formátumot, itt lehetőséget kapnak a játékosok arra, hogy olyan lapokkal is tudjanak hatékonyan játszani, amelyek Hagyományos versenyen nem állnák meg a helyüket. A tiltólista lehet vita tárgya, nekem nincs elég tapasztalatom, hogy erről állást foglaljak. Annyi biztos, hogy számomra szórakoztatóbb a játék a kockázat nélkül játékba beleszóló Művészek céhe és Őrangyal, a játékot egymagában eldöntő Lopott álom, Vlagyimir ítélete és társai nélkül.
Szóval az első napi 6-ból 3,5-es győzelmes teljesítményem után a második 6-ból minimum 4 győzelem volt kitűzve, ugyanis csak így volt esélyem eljutni a legjobb 16 közé. Már Legalább egy hónappal a verseny előtt tudtam, hogy Teremtő rakshallion epikussal megtámogatott szerelempaklimmal fogok indulni. Már az augusztusi kiadó által szervezett Tiltott Mágia formátumú versenyre is ezt vittem, ahol magamhoz képest sikerült egész jól szerepelnem profi mezőnyben.
A követő azt tudja, hogy egy Manó tekercsek eldobása után már az első körben megvan a laphátrány nélküli plusz tempóm, illetve pakliépítési szabadságot is kapok, hiszen kockázat nélkül játszhatok kizárólag szörnykomponensért jövő tárgyakkal. A narancslapba épített 6. lap a harmadik körtől már csak hab a tortán. A paklin nem változtattam sokat, inkább a side-ot tökéletesítettem. Utólag kiderült, hogy nagyon jó döntés volt alapból a pakliba betennem egy darab Elhagyott vizeskulacsot. Áramlása miatt nem kellett félnem, hogy kezemben ragad, de ha lejön egy Törpe hős, akkor az már a kijátszásnak körében dupla lapelőnyhöz juttat úgy, hogy kapunk egy izmos lényt is mellé. A paklim jelentős részét e a Kincskeresés nevű, Panyik Zoli által felfedezett nemgyakori lap köré építettem. A használható ereklyés lapok nagy része lap-és erőforrás előnyt ad. Ezek közül a formátum egyik spike-ja, a Rubinsörényű pegazus és az alábecsült Albo használata adta magát, ezután kellett picit gondolkodnom a további ereklyés lapokon. A Jéghomok totem vákuumban erős lapnak hangzik, de nincs türelmem várni a kör végi lapokra. Viccet félretéve voltak helyzetek, amikor jól jött volna, de amikor felhúztam, többször akasztotta meg a tempóm. Igazából a Tharr és Raia melletti harmadik színem, az Elenios megválasztása mellett a Timera varázsitala szólt, ami nagyon erős, néhány fantáziadúsabb játékos által kipróbált szintén nemgyakori lap. Kikeresi a meta másik csúcsragadozóját, a Timera döntését és a korai játékban szívesen látott vendégemet, a Manakorongot. Emellett az ellenfélnek muszáj vele foglalkoznia, hiszen átlagosan két körönként megtámogat erőforrással. Végül az utolsó ereklyés lapom az Esszenciakristály volt. Nem sok játékos rakta volna ezt a lapot pakli közelébe, de nálam fontos funkciókat fedett le. Azok az egy drop-os lapok, amikre az van ráírva, hogy húzz egy lapot, szerintem rosszak nem lehetnek. Korai játékban fontos szerepe lehet a manabuktatásnak, illetve fontosnak gondoltam, hogy tartalékból is tudjak nyerni, több meccsen is alakult már ki olyan szituáció, ahol ez hozzásegített volna a győzelemhez. Felhúzva sem olyan rossz ez a lap, de inkább kikeresve látom szívesen, ezért csak két darabnak tudtam helyet szorítani. Az ereklyés vonalon kívül még helyet kapott a paklimban az egyik szerelemlapom, a szinte bármilyen szituációban hasznos Törpe hős, valamint tovább kísérleteztem a Császári dekrétummal, illetve a több funkciót ellátó, a zanszilánkos pörgetésbe illeszkedő Császári kínmesterrel. Szerelemlapokkal játszani jó dolog, de az se baj, hogy ha néha nyerünk is, ezért muszáj voltam minden funkciót megfelelő arányban ellátni a paklimban, azokból a lapokból, amiket a formátum tiltólistája, illetve a választott színek megengednek. Azt hiszem a Trikornist, Erős gyengéjét, Tökéletes csendet mindenki jól ismeri, ezeket nem fogom bemutatni.
Side-ból próbáltam Hegymélyi keltető, Zarknod börtöne, illetve a hálós környezet ellen készülni. Továbbá néhány életkioltós lapnak is szükségét láttam a népszerű és erős drakolder, illetve éjfatty epikusok ellen.
A paklim:
A meccsek:
1. forduló - Horváth Dávid - Toborzó + Hálócsapda
Ezt a paklit ismerem, mint a rossz pénzt. Tudtam, hogy ez a nehezebb párosítások közé tartozik, side után lesznek csak reális esélyeim. Nem volt enyhítő körülmény, hogy egy nagyon tapasztalt játékos forgatta a paklit, aki egyben a koncepció ötletgazdája is.
Első meccsen kezdett, egészen hamar nagy őrposztja lett, nem bírtam ÉP-vel, be lettem darálva. A második meccs sokkal izgalmasabb volt. Remény angyalával akartam megoldani a Toborzóját. A kapzsi módon ÉP áldozásból kijátszott Császári dekrétum miatt kockázatossá vált Ép-ből betörni a követőt, tehát csak ez az út maradt. Úgy gondoltam, hogy a Hálót valahogy körbe játszom. Mivel tudtam, hogy sok leszedéssel játszik, nem raktam ki úgy az angyalt, hogy ne lett volna védelmem rá. Egy dologra nem számítottam: Sötét angyal kézből eldobásával szedte le az angyalom, erre sajnos nem tudtam válaszolni. Ugyan jelenésből kereshettem a társait, de eléggé tempó hátrányba kerültem. Kezdett átfordulni a meccs Dávid javára. Elkezdte számolni, hogy hogyan tud leütni, de 1 ÉP-ben túléltem. Ha a Fekete mágiájára felírta volna a Nekromanta csontvázakat, akkor vége is lett volna. A pontos részletekre nem emlékszem, de elkezdtem visszajönni a meccsbe, kezeltem az őrposztját és mindkét narancslapját sikerült kikapcsolnom a Remény angyalaival. Viszont telt az idő, bemondta a bíró, hogy 5 perc van még hátra. Éreztem, hogy sietnem kell. Volt egy eléggé masszív köröm, 8-10 lapot kijátszhattam, de ez kevés volt ahhoz, hogy leüssem 0 ÉP-ig. Mindenképpen abban a körben akartam megölni, all-in voltam. Ha rugalmasabban kezeltem volna a nyerési tervem, lett volna még egy köröm. Azonban az all-in-es köröm után meghaltam, hiszen semmit sem foglalkoztam a védelemmel, leütött a lényeivel. Az izgulásom és a rutintalanságom egy pontomba került így. Különben izgalmas, fordulatos meccset játszottunk. Annak ellenére, hogy Dávidnak észrevettem egy hibáját, én sokkal több dolgot néztem be.
Na, ez az indítás nem hozott közelebb a harmadik naphoz, de a matematikai esélyeim még megmaradtak. Tudtam, hogy nem rossz a paklim, csak én játszottam vele rosszul. Ennek ellenére egy top játékosnak okoztam nehéz meccset, és kellemetlen pillanatokat, szóval nem törtem meg.
Vereség - 0,5-2,5
2. forduló - Sebők Álmos- pucér ötlap kontroll sok leszedéssel, Időlassítókkal
Sikerült megdobnom a kezdést. Második körben meg tudtam indulni, voltak válaszaim a beleszólásaiba, és sikerült nagyon megindulnom. Álmos 4-5 lapom kijátszása után látta, hogy már nem nagyon fog megérkezni a meccsbe, ezért bedobta. Kezdtük a következőt, kaptam is az arcomba az Időlassítót, ami nem éppen komfortos a paklimnak. Lassabb játék bontakozott ki, de itt is én tudtam erőforrás előnybe kerülni. A side-ból előhívott AB67-es korrigáló gépezet elég jó szolgálatot nyújtott ezen a meccsen. A harmadik meccs is az elsőhöz hasonlított. Időlassító mellett kellett játszanom, de végül itt is az erőforráselőny döntötte el javamra a meccset.
Győzelem - 3-0
3. forduló - Nagy Dániel - Drakolder epikus
A narancslapok felmutatásánál tudtam, hogy egy nagyon kemény meccsbe csöppentem. Nagyon erős paklival játszott Dani. Számítottam rá, hogy előbb-utóbb szembekerülök egy ilyen epikussal. Sikerült megdobnom a kezdést, illetve kijött a Manó tekercsek+Kincskeresés álomhúzás. Kapzsi módon meg is indultam az első körben. Végül a kincskeresésem létrejött, de Dani nagyon durván fölém tudott kerekedni a 3. körre, nem akartam tovább szenvedni, be is dobtam. Hát eléggé megszeppentem. Úgy sikerült kikapnom, hogy nagyon jól húztam. Itt nem nagyon hittem el, hogy a következő két meccsen lehet is bármi esélyem. De szerencsére a hitnek nincs szerepe ebben a játékban. Második meccsen kis passzolgatás után röpködtek az olcsó kánterek oda-vissza úgy, mint ahogy egy epikus epikus elleni összecsapáson ez lenni szokott. Kezdett Dani jobban állni, az epikus képessége által körönként izmosodó Drakolder lárváján már 3-4 izom volt és topdeckre éltünk. Sikerült behúznom egy Törpe hőst, amely kijátszásakor, majd aktiválásra 1-1 Elhagyott vizeskulacsot keresett a side-ból, majd a pakliból. Az egyik kulacsot beáldoztam az epikus által nyújtott kör végi lapra, kézből kezdtem jobban állni. Ezután a perma erőforrásaim mellett sikerült a sok izmos Drakolder lárvát legoptimálisabban megoldó Mennyei áldást húznom. Csodával határos módon sikerült előnybe kerülnöm, Dani bedobta. Elkezdtük a harmadik meccset, megint jól húztam, volt Manó tekercsek és Kincskeresés is. Most viszont higgadtabban játszottam, nem indultam meg rögtön. Második körben nem toltam meg egyből a Kincskeresést, Albo-val és hozzá hasonló erőforrásokkal próbáltam kicsalni a kántereket. Ürült is szépen a kezünk. Két lap maradt a kezemben, ebből az egyik a Kincskeresés, másik az Albo által adott Ezüst iránytű volt. Az iránytűt tettem először az Izomagyra, hogy tudjak húzni előbb. Dani erre a második Batkamanójával válaszolt. Így kiürült a keze, és nem volt akadálya, hogy létrejöjjön a betartott lapom. Ezután az asztalon lent volt egy Timera varázsitalom, illetve egy Rubinsörényű pegazusom, ezekkel szépen lassan sikerült eldönteni a meccset a javamra.
Dani minden mozdulatán látszott, hogy sokat készült a nemzetire. Keveset hibázott, a paklija is elég stabil volt. Úgy gondolom, hogy ebben a párosításban 10-ből 6-szor ő kerekedett volna felül, de most a valóság a statisztika ellen dolgozott. Egy ilyen kemény és kiélezett meccs hozása után abszolút visszatért a remény, éreztem, hogy két győzelmet valahogy össze tudok még szenvedni.
Győzelem - 2-1
4. forduló - Vogel Patrik - Napkirállyal nyerő gyógyulós Együgyű, aka Gyógyügyű
Csapatunk legrutinosabb és legeredményesebb tagjával találtam szemben magam. Hajdu Roland a koncepció ötletgazdája, Patrikkal együtt tökéletesítették ezt a paklit. Élesben nem játszottam ez ellen, de szem és fül tanúja voltam, hogy a srácok paklija mikre képes. Zárójelben meg kell említenem, hogy Patrik lett az előző HSZ félév 4. helyezettje, ő csapatunk leginkább eredményorientált játékosa. Ezen setup ellen még nem próbáltam ki magam, de a gyógyulós paklik elég traumát okoztak már nekem. Szóval amikor megtudtam, hogy Patrik Együgyűje ellen játszom, kibírtam nevetés nélkül.
Megkezdtük a meccset, Patrik kezdőkezét látva örömmel konstatáltam, hogy nincs ott Időlassító. Annak már kevésbé örültem, hogy az én kezem interaktív volt inkább, nem nagyon húztam megindulást. Izgalmasabb események nélkül telt el az első néhány kör. Eljutottunk egy olyan szituációhoz, hogy ő körönként megpróbálta kijátszani a Boldog békét, amit én mindig Timera döntésével fogtam meg. A pontos számokra nem emlékszem, de kettőnél többször sikerült zsinórban kockával kidobnom a kánter lapvisszavételét, így Timera döntéssel egy másik Timera döntést vettem vissza. Végül húztam megindulást is. Én nem éreztem úgy, hogy eldőlt volna a meccs, de kezdtem jobban állni. Patrik jobban ismeri a pakliját, mint én, gondolom nem jókedvében dobta be. A következő meccsben érkeztek a papírforma szerinti Időlassítók. Engem a Kincskeresés körönkénti semmizése tartott meccsben. Tudtam semmizni a kánterelt Boldog békét, illetve a követő hátrányát kikapcsoló béke megkötését. Állóháború alakult ki. Asztalomon Császári dekrétumok, Korrigáló gépezetek tudták kezelni háló mellett a varázslatokat, Patrik a kézből mutogatott Spektrális skorpiókkal torlaszolta az őrposztot. Az idő telt, ami az első győzelmem után nekem kedvezett. Eljutott odáig a meccs, hogy Patrik inkább elhúzgálta a skorpiókat. Mindketten felhúztuk a paklinknak minimum felét, kezünkben folyton 9-10 lap volt. Ütögettem, ő ugyanennyit gyógyult. Végig azon izgultam, hogy mikor húzza be a Gyilkos mókust, amire a paklimban nincs jó válasz. Kiderült végül, hogy nem is lett beside-olva. Eljutott a meccs oda, hogy ötből mind az 5 Időlassítóját megoldottam Jéghomok totemmel, illetve Tökéletes csenddel. Patrik felismerte a helyzetet, bedobta, rápihent a következő fordulóra inkább.
Érdekes és izgalmas meccs volt, nem gondoltam volna, hogy meg tudom nyerni. A győzelemhez természetesen hozzájárult az említett Timre döntéses szituáció. Továbbá úgy gondolom, hogy Patrik annak tudatában játszott, hogy nem megy el a harmadik napra, annak ellenére se, hogy papíron már bejutott. Ha motiváltabban, kis győzelmi kényszerrel játszik, biztos vagyok benne, hogy a második meccstől kezdve más lett volna a forduló kimenetele.
Zsinórban a harmadik győzelmem és két elég nehéz forduló után megállíthatatlannak éreztem a paklit, lelki szememmel már ott láttam magam draftolni a harmadik napon, a nagyok között. A rövid győzelmi mámort eloszlatta az, hogy innentől ugyanilyen kemény meccsek jönnek és rajtam kívül mások is ki akarnak jutni a harmadik napra. Még nem dőlhettem hátra...
Győzelem - 2-1
5. forduló - Panyik Zoltán- Átkozott követő Kincskeresős passziánszos all-in pakli
Számomra talán ez volt a nap legemlékezetesebb meccse. Mintha egy tündérmese bontakozott volna ki, ahol a mester felméri, hogy mennyit is fejlődött a tanítvány… A beszámoló elején utaltam arra, hogy Zoli találmánya ez az ereklyés vonal. Többször figyeltem izgatottan, ahogy az első asztalokon pörgeti a pakliját, játszik ki 40 lapot egy körben, és old meg nagyon kellemetlen szituációkat 50 forintos lapokkal, amiket nem nagyon látni versenyasztalokon. Jó párszor én is áldozata voltam ennek. Kívülről azért szórakoztatóbb volt a dolog.
A paklink gerince hasonló volt. A legnagyobb különbség abban rejlett, hogy Zoli a nagyon agresszív pörgésre, 1-2. körös nyerésre ment, az én paklim interaktívabb volt, több beleszólással, inkább erőforrásfölényből nyert.
Megkezdtük a meccset, ő dobta meg a kezdést. Tudtam, hogy nem vagyok jó side előtt, hiszen a Manó tekercsekkel semmit nem tudok kezdeni, továbbá a csontért jövő tárgyak is könnyen beszorulhatnak a kezembe. Az első meccsen nem húztam blankot, de ez önmagában semmire sem volt elég. Nem bírtam el Zoli pörgésével. Elkönyveltem magamnak már az első meccs elvesztését, de a pakliról való információ reményében azért végignéztem, ahogy pörgeti deckjét. Side után természetesen a Manó tekercsek set távozott a főpakliból, illetve az Izomagynak se sok hasznát láttam, mivel mindössze 1-1 set azonnalit, illetve épületet láttam nála. Nehezebb kérdés volt, hogy miket tegyek a helyükre. Végül a kezdésemben bízva a pörgést elősegítő Goblin régészeket, illetve a Törpe hős miatt tartott KF tárgyak közül néhányat kellett a helyükre tennem. A második meccsen kezdés után tudtam reprodukálni azt, amit Zoli csinált az első meccsen. Mindenre a megfelelő megoldásom volt, hatalmas board kiépítése után egész könnyen győztem. Meg is kezdtük a döntőt. Mivel Zoli kezdett, nem éreztem sok reményt arra, hogy behúzzam a meccset. Végül meg tudtam akasztani a pörgést a side-ból érkező Idő vasfogával, Tökéletes csendekkel. Ezen kívül a Timera varázsitalok dolgoztak asztalról. Eleinte zsinórban 3-4-szer sikerült megdobnom a laphúzás+VP-t, de utána azért valamivel jobban kijött a dolog. Zoli küzdött, torlaszolta az őrposztot, altatta (begombázta) a 9-es IK-jú Varkaudar lapáttal harcba menő Törpe hősömet, de végül sikerült 0 alá ütnöm az ÉP-jét.
Erre a győzelmemre se mertem volna nagyobb összeggel fogadni. Olyan párosítás volt, ahol pár kulcsmozzanat után az egyikünk játszik, a másik csak nézi. Szóval játékélmény szempontjából nem volt a legizgalmasabb matchup, de nagyon érdekes szituációk alakultak ki. Meccs után megköszöntem az ihletet, ő sportszerűen nyújtotta kezét, elismerésként kezelte, hogy az ő ötletére alapozva raktam paklit.
Na, ezen a ponton a 7 győzelemmel és 1 döntetlennel már elég jó esélyeim voltak arra, hogy a Top16-ban benne legyek. Már maximum csak stabilizálni kellett ezt az eredményt legalább egy ponttal. Ami a Nemzeti Bajnokság második napjának utolsó fordulójában egyáltalán nem lehetetlen feladat…
Győzelem - 2-1
6. forduló - Csető Zsolti- alternatív győzelemre építő Zarknod börtöne pakli
Mindkettőnk esélyei jók voltak a harmadik napra, ezért a narancslapok felmutatása előtt meg is egyeztünk döntetlenben. Amikor megláttam a narancslapját, egyáltalán nem bánkódtam a döntésem miatt.
Végül mindkettőnknek maradt még kedve egy kis tét nélküli játékhoz. Mindketten kíváncsiak voltunk, hogy ebben a helyzetben mire is képes a paklink. Levezető, jó hangulatú, baráti játék volt ez. Emiatt ennek a fordulónak nem volt versenyértéke. Könnyen lehet, hogy éles szituációban Zsoltár tapasztalt játékosként kimértebben, én rutintalanabbul, több hibával játszottam volna.
Döntetlen - 1,5-1,5
Íme, a fekete ló!
Picivel sikerült túlteljesíteni a célt hatból 4 győzelemmel és 1 döntetlennel. Vártunk a Top16 kihirdetésére. Összesítve 7 győzelemmel és 2 döntetlennel a hátam mögött 23 pontom lett. Pontosan nem emlékszem, a 12-16. között lehettem, de bejutottam az áhított harmadik napra! Ugyan pontot nem vittem tovább másnapra, de végül sikerült elérnem a kitűzött célt. Innen már nincs vesztenivalóm, örömjáték, levezetés az egész. Többen jöttetek oda gratulálni, jeleztétek, hogy szurkolni fogtok, osztoztatok az örömömben.
Szeretném megköszönni mindenkinek, jól esett, jó érzés ilyen közösségbe tartozni!
Comments
Post a Comment